Про «Дивомандри» від телеканалу ПЛЮСПЛЮС

Анімаційний серіал «Дивомандри» у захопливій, дотепній і цікавій для дітей формі,  знайомить з українською міфологією, розповідає про відомі легенди та героїв. Глядачі разом із Трикутею, Квадриком та Кружком, дізнаються цікаві факти про сьогодення нашої країни, а із славетними героями легенд – потрапляють у ймовірні обставини, які напевно відбувалися і викарбувалися у легендарних пригодах.

Взяти участь у конкурсі

Мета проєкту

Розповісти дітям про основні цінності, на які спиралися наші предки і на які спиратимуться наші нащадки: працелюбність, гостинність, щирість, прагнення свободи й справедливості тощо. Ознайомити з міфологією рідної країни. Розказати про різні етноси, які історично живуть на території нашої країни, і разом з українцями складають єдиний портрет України. Зацікавити дітей географією й історією України, жагою до навчання, читання і прагнення до нових знань.

Мапа Дивомандрів

ЛЕГЕНДА ПРО ВЕДМІДЬ-ГОРУ

Квадрик, Кружко і Трикутя подорожують Кримом, де знайомляться з кримськотатарською дівчинкою, на ім’я Айше. Вона розповідає друзям відому легенду про Ведмідь-гору, так в перекладі українською називається кримський Аюдаг. Гору, схожу на ведмедя, який схилився до моря, ніби намагається випити його. Діти здружилися і разом пригадують багато спільного у традиціях і звичаях українців та кримських татар, разом радіють привітному морю.

ЛЕГЕНДА ПРО СРІБНЕ МІСТО ХАРКА

Під час екскурсії містом Харків, Квадрик, Кружко й Трикутя почули від екскурсовода декілька цікавих версій про виникнення назви міста. Та найбільш друзів вразила легенда про героїчного захисника фортеці, юного воїна Назара, та дочку володаря міста, Злату. Про те, як хитромудро закохані відстрочили наступ ворогів, дочекалися допомоги і довели скупому батькові, що для людей рідний дім і земля – дорожчі за всі скарби світу.

ЛЕГЕНДА ПРО КАРПАТИ

Квадрик, Кружко й Трикутя піднялися на одну з карпатських вершин, де зустріли вівчаря. Трикутю дуже зацікавила дримба, на якій грав вівчар, та найбільш друзів вразила легенда про жадібного велетня Силуна, працьовитого Карпа і неймовірні гори Карпати. Легенда про те, що рідна земля завжди віддячує за працьовитість і дає сили та наснаги перемагати кривдників.

ЛЕГЕНДА ПРО ІВАНА СІРКА Й РІЧКУ ЧОРТОМЛИК

Квадрик, Кружко та Трикутя цілий день мандрували з наплічниками. Надвечір, коли всі вже втомилися та зголодніли, їм трапилася річка з чудернацькою назвою – Чортомлик. А далі ще цікавіше – той дід, із довгими вусами та оселедцем, у річці голими руками рибу ловить! Розпалив дід вогнище, допоміг вечерю приготувати, а як стемніло, розповів друзям цікавенну історію про легендарного отамана Івана Сірка, про його подвиги неймовірні та чому річку Чортомликом назвали. Побажав друзям «надобраніч» і.... зник. Гадай тепер, де правда, а де легенда?

ЛЕГЕНДА ПРО КИРИЛА КОЖУМ’ЯКУ

Запускали якось Квадрик, Кружко і Трикуття паперового змія на київських кручах. Змій злетів високо і затулив на мить яскраве сонечко. Художник, що саме в цей час малював Дніпрові схили, пригадав цікаву київську легенду про те як колись справжній, лютий Змій захопив місто. Як потерпали від нього люди і віддавали найдорожче на викуп від напасті. Та нарешті з’явився справжній герой – Кирило з кожум’яків, який завдяки своїй силі та кмітливості переміг Змія і звільнив киян. Відтоді місцевість, де жив богатир, вдячні кияни називають – Кожум’яки.