Супергерої йдуть до школи
Першого вересня українські школи відчинять діткам та вчителям свої двері. Карантин тривав так довго! Діти встигли скучити, тому зустріч обіцяє бути як ніколи радісною. Але не варто забувати, що вірус нікуди не зник. Тому щоразу переступаючи поріг школи, слід пам'ятати про кілька простих правил.

Завантажити постер вертикальна орієнтація
Завантажити постер горизонтальна орієнтація
Завантажити відео
ЕКО ПЛЮСПЛЮС
«ЕКО ПЛЮСПЛЮС» – це короткі повчальні історії про шкоду, яку ми завдаємо довкіллю кожного дня, не помічаючи цього. Трикутя, Квадрик та Кружко розкажуть, які корисні еко-звички потрібно набути кожному мешканцю планети. Пояснюють, що навіть жувальна гумка завдає непоправної шкоди довкіллю, до речі, жуйка – друге за популярністю сміття у світі. Здивують тебе неприємними фактами, наприклад, за годину люди вироблять стільки пластикових пакетів, що ними можна обгорнути нашу Землю сім разів! Та звичайно ж, герої розкажуть, як позбутися усіх негативних факторів.

Будь еко-свідомим разом з ПЛЮСПЛЮС!


Вода
Поверхня нашої планети на 70 відсотків складається з води. Однак прісної – дуже мало. Якби планета була розміром зі шкільний глобус, то води на ній не вистачило б навіть на один ковток. І ,звичайно, людям варто було б набагато економніше використовувати воду. Для цього ти можеш вимикати воду в крані, коли чистиш зуби. А ще, ти суттєво економиш воду, коли миєшся в душі, а не приймаєш ванну.

Завантажити відео:
Вода_висока якість
Вода_середня якість
Пакети
Уявляєш, за годину люди вироблять стільки пластикових пакетів, що ними можна обгорнути нашу Землю сім разів! Вага пластикових пакетів, які щороку потрапляють в океан, втричі більша за вагу всіх синіх китів на планеті. Проте кит живе, приблизно, дев'яносто років, а кожен пакет – щонайменше чотириста. На щастя, ти можеш взяти участь у звільненні Землі від пакетів! Найпростіший спосіб – не використовувати пакети взагалі.

Завантажити відео:
Пакети_висока якість
Пакети_середня якість
Пляшки
Уявляєш, щохвилини по всьому світу люди купують стільки пластикових пляшок, що тобі та твоїм друзям – вистачило б на все життя. На жаль, більшість пляшок не перероблюють, і вони потрапляють до навколишнього середовища. Ці пляшки розкладатимуться так довго, що їх побачать наші нащадки в далекому майбутньому. А ще пляшки перетворюються на дуже маленькі шматочки пластику, які потрапляють під землю. А далі – переходять у підземні води і отруюють пластиком довкілля.

Завантажити відео:
Пляшки_висока якість
Пляшки_середня якість
Батарейки
На кожній батарейці є знак того, що їх не можна викидати у сміття. Уяви, одна маленька пальчикова батарейка може забруднити площу землі, розміром як ціла кімната. Щороку батарейок продають стільки, що вистачило б забруднити всю нашу країну! Отруєння металами, що містять у собі батерейки, може викликати серйозні хвороби. Тому – не викидай батарейки та акумулятори на смітник, а збирай у спеціальному місці!

Завантажити відео:
Батарейки_висока якість
Батарейки_середня якість
Еко-звички
Ти знаєш, що сортуючи сміття та менше використовуючи пластик, ти допомагаєш планеті. Але є речі, які ми не помічаємо – наші маленькі звички, що приносять велику шкоду.Наприклад, соломинки для напоїв, одноразовий посуд, ватні палички. Такі маленькі речі – неможливо переробити.Тому більша частина з них – потрапить на звалища, де століттями буде отруювати ґрунт.

Завантажити відео:
Еко-звички_висока якість
Еко-звички_середня якість
Ліки
Зазвичай ліки допомагають нам одужати від хвороби. Але викинуті ліки – розкладаються і врешті-решт можуть опинитися у вашій воді! Ліки – це особливо небезпечні відходи. Коли ми викидаємо ліки у сміття чи змиваємо у каналізацію, вони потрапляють до водойм та підземних потоків. А далі – до рослин і тварин, для яких є отруйними.

Завантажити відео:
Ліки_висока якість
Ліки_середня якість
Сортування
Щороку кожен з нас створює у десять разів більше сміття, ніж важить сам! І планета забруднюється дуже швидко. Вага сміття, яке щороку виробляється на Землі, у сім разів більша за вагу всіх людей разом. А коли сміття потрапляє на сміттєзвалище, його неможливо переробити. Саме тому варто сортувати сміття!

Завантажити відео:
Сортування_висока якість
Сортування_середня якість
Дерева
Знаєш, чому кожне дерево на планеті таке важливе? Без них ми зовсім не могли б дихати. Ми вдихаємо кисень, а видихаємо вуглекислий газ. А дерева, навпаки, ніби вдихають вуглекислий газ, а кисень – видихають. А кожні дві секунди люди вбивають ліс площею як ціле футбольне поле. А без дерев клімат теплішає надто швидко. І тварини змушені переїжджати зі своїх домівок.

Завантажити відео:
Дерева_висока якість
Дерева_середня якість
Шум
Невидимий ворог природи – це шум! Ми не бачимо гучних звуків, але ж вони погано впливають на тварин та птахів. Шоста частина пташок страждає від нашого шуму. Бо вони спілкуються співаючи, а ми заважаємо їм своєю музикою та гучними криками. Вони навіть покидають свої гнізда, аби бути подалі від нашого шуму.

Завантажити відео:
Шум_висока якість
Шум_середня якість
Одяг
Кожну секунду у світі викидають цілий сміттєвоз одягу та взуття! За тиждень збирається стільки речей, що вистачило б усім людям на планеті! Три чверті одягу залишається на звалищах, де розкладається протягом сорока років. Увесь цей час одяг, розкладаючись, виділяє шкідливі гази. І забруднює ґрунт фарбою. Проте дев'яносто дев'ять відсотків одягу можна переробити, наприклад, на інший одяг чи килимок. Хочеш допомогти планеті? З батьками купуйте практичні одяг та взуття, що слугуватимуть довгий час.

Завантажити відео:
Одяг_висока якість
Одяг_середня якість
Електроприлади
Знаєш, у світі щосекунди створюється більше десяти ґаджетів. Людей, у ту ж саму секунду, народжується у п'ять разів менше. Ми часто хочемо ще крутіший телефон, навіть коли маємо свій новий. І не враховуємо, що електроніка містить дуже шкідливі речовини: свинець та ртуть. Коли ми викидаємо електроприлади у сміття, отруйні речовини з них опиняються у повітрі та провокують хвороби.

Завантажити відео:
Електроприлади_висока якість
Електроприлади_середня якість
Папір
Тобі відомо, що папір роблять з дерев. Та чи помічав ти, як багато паперу довкола тебе? Коли б усі люди використовували папір як європейці, то на Землі дерева б зникли за один рік. Як же тоді допомогти планеті?

Завантажити відео:
Папір_висока якість
Папір_середня якість
Переробка
Нові алюмінієві банки виготовляють із старих алюмінієвих. І ще багато чого створюють із старих речей. Наприклад, скейти з рибацьких сіток, або кросівки з пластику, а також ще дуже багато знайомого тобі.

Завантажити відео:
Переробка_висока якість
Переробка_середня якість
Електроенергія
А ти знаєш, що існує Година Землі? Ні, це не свято її народження. Це час, коли все людство вшановує нашу планету. Як це відбувається?

Завантажити відео:
Електроенергія_висока якість
Електроенергія_середня якість
Жувальна гумка
А ти любиш жуйки? У давні часи її робили зі смоли дерев. Але зараз роблять із пластмас та гуми. І, до речі, жуйка – друге за популярністю сміття у світі.

Завантажити відео:
Жувальна гумка_висока якість
Жувальна гумка_середня якість
Ліс
Ліси займають майже третину поверхні Землі. І це чудове місце для відпочинку! Але чи знаєш ти, який вплив має людство на ліс? Дев'яносто відсотків лісових пожеж у світі спричинені людьми. І тисячі тварин залишаються без домівок, а деякі навіть гинуть.

Завантажити відео:
Ліс_висока якість
Ліс_середня якість
Клімат
Ти знаєш, що клімат у світі постійно змінюється? Повітря – це суміш газів, що мов ковдра вкриває Землю і не дозволяє сонячному промінню просто відбиватися. Завдяки цьому людям на Землі тепло. Але все, що люди виробляють, сильно впливає на цю «ковдру». Навіть твоя улюблена пластикова іграшка.

Завантажити відео:
Клімат_висока якість
Клімат_середня якість
Ялинки
Ти любиш святкувати Новий рік? А чи знаєш ти, що це свято може стати справжньою катастрофою для природи? Щороку в нашій країні вирубають більше мільйона ялинок! А площа вирубаного ялинкового лісу розміром як ціле село. І хоча існують спеціальні ялинкові ферми, значну частину дерев, насправді, вирубують браконьєри. Це дуже шкодить природі, порушує екосистему лісу.

Завантажити відео:
Ялинки_висока якість
Ялинки_середня якість
Риболовля
А ти знаєш, що рибалки-любителі виловлюють чверть від усієї впійманої риби? А ще, майже половину улову вони викидають, тому що риба не того виду, на який вони рибалили. Деякі рибалки випускають рибу знову у воду, але п'ята частина від тієї риби у подальшому вмирає від травм та стресу.

Завантажити відео:
Риболовля_висока якість
Риболовля_середня якість
Тварини
А ти знаєш, що у світі більше мільярда домашніх улюбленців? Але іноді ставлення людей руйнує їхнє життя. Три чверті екзотичних тварин вмирають, поки їх довго-довго везуть до магазинів у тісних клітках без їжі. Багатьох тварин незаконно забирають з природи. Наприклад, з Азії за 10 років насильно вивезли стільки диких тварин, що кожен українець міг би мати одну з них вдома.

Завантажити відео:
Тварини_висока якість
Тварини_середня якість
Екологічні акції
Ти знаєш, що п'яту частину усього сміття люди викидають прямо у довкілля? Сміття можуть випадково з'їсти тварини. Розкладаючись, воно отруїть парки, сади та клумби, й в місті не буде де безпечно відпочити. Звичайно, цю проблему вирішують дорослі, але й ти сам можеш трохи допомогти швидше позбавитися від сміття. Ти можеш долучитися до екологічних акцій, наприклад, до плоггінгу, що свого часу започаткували у Швеції.

Завантажити відео:
Екологічні акції_висока якість
Екологічні акції_середня якість
Птахи
Ти знаєш, що у світі понад двохсот мільярдів птахів? У двадцять п'ять разів більше за людей! Майже половина усіх птахів – перелітні. На зиму вони летять у теплі краї. А птахи, що залишаються вдома, мають виживати у голодних зимових умовах, тому дуже важливо їм допомагати.

Завантажити відео:
Птахи_висока якість
Птахи_середня якість